Találkozás Nobel-díjas kutatókkal – beszámoló a szegedi rendezvényről
- Audi Hungaria Deutsche Schule Győr
- 5 nappal ezelőtt
- 1 perc olvasás
2025 április 7-én 15 tanulóval részt vettünk a Nemzeti Tudósképző Akadémia és a Magyar Orvosbiológiai Alapítvány által támogatott XXIV. Nobel-díjasok és tehetséges tanulók találkozóján Szegeden.
A program során diákjaink inspiráló előadásokat hallgathattak meg Nobel-díjas kutatóktól, lehetőségük volt személyesen beszélgetni velük a szünetekben, valamint részt vehettek különböző egyetemek standjainál zajló pályaorientációs beszélgetéseken is.
A rendezvény célja az volt, hogy felkeltse a fiatalok érdeklődését a természettudományok iránt, és megerősítse bennük a kutatói pálya iránti vonzalmat.
Bízunk benne, hogy ez az élmény motiváló hatással volt tanulóinkra, és hozzájárult jövőbeli tudományos elköteleződésükhöz.
댓글